Aký Bol Tenisový šampionát French Open

Obsah:

Anonim

French Open Tennis Championships alebo Roland Garros je každoročný tenisový turnaj, ktorý sa koná koncom mája a začiatkom júna v Paríži. V roku 2012 sa Roland Garros konal od 27. mája do 11. júna. V jeho rámci sa konali majstrovstvá jednotlivcov mužov a žien, súťaže dvojíc, veteránske turnaje a mládežnícke turnaje.

Aký bol tenisový šampionát French Open

Inštrukcie

Krok 1

Skutočnou hviezdou French Open 2012 sa stala naša krajanka Maria Šarapovová. Ruský tenista vyhral sedem náročných zápasov. Prvou súperkou blonďavej Márie bola rumunská tenistka Alexandra Cadantsu, ktorej sa nepodarilo zo Šarapovovej vytrhnúť ani jeden gem. Potom si Šarapovová ľahko poradila s Japonkou Ayumi Moritou a Číňankou Shuai Peng. Najťažším zápasom pre Šarapovovú bola konfrontácia s Češkou Clarou Zakopalovou, ktorá trvala tri sety. Šarapovová sa vo finále stretla s senzáciou French Open 2012 - Taliankou Sárou Erraniovou. Táto maličká tenistka sa prebojovala do finále a porazila tak významných súperov ako Samantha Stosurová a Anu Ivanovičová. Sarah však nemala dostatok skúseností na to, aby mohla s Máriou bojovať.

Krok 2

V dvojhre mužov zvíťazil Španiel Rafael Nadal. V zásade sa víťazstvo Španiela predpovedalo ešte pred začiatkom turnaja. Nadal sa dostal do finále s ohlušujúcim výsledkom, pričom vo všetkých šiestich zápasoch nestratil jediný set. Finálový zápas medzi Nadalom a Srbom Novakom Djokovičom sa pre daždivé počasie uskutočnil až 11. júna. Španiel sa presadil v troch zo štyroch setov a právom získal slávnu „šalátovú misu“Roland Garros. Za zmienku stojí, že Rafael Nadal vystúpil na najvyššie pódium tohto turnaja už po siedmykrát.

Krok 3

Pokiaľ ide o párové konfrontácie, najsilnejším z mužských párov sa ukázal tím Daniela Nestora (Kanada) a Maxa Mirného (Bielorusko). Na turnaji štvorhry žien si víťazstvo vybojovala talianska dvojica tenistiek Robert Vinci a Sara Errani. Vo finále Taliani doslova vytrhli víťazstvo z rúk Rusov Nadie Petrovej a Márie Kirilenkovej. Medzi zmiešanými dvojicami vyhrali prvú cenu Sania Mirza a Maleh Bhupati. Najsilnejšou tenistkou medzi juniorkami sa stali Nemka Anika Beck a Belgičanka Kimmer Soppejans.